ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Jest taka dobroć, co serce grzeje, przynosi radość i nowe nadzieje. Życzliwych ludzi, życzliwych przyjaciół, radosnych chwil w życiu życzymy”- z takimi życzeniami ulicami osiedla dnia 21 listopada wyruszyły nasze przedszkolaki by po raz kolejny uczcić Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia ludzie na całym świecie okazują sobie wzajemną  uprzejmość by wzbudzić pozytywne emocje i wywołać uśmiech.  Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day a dzień ten obchodzony jest obecnie w ponad 180 krajach. Jego idea od wielu lat jest niezmienna – uzmysłowienie ludziom, iż wzajemna życzliwość, uprzejmość może zdziałać wiele. Nasze przedszkolaki wykonały samodzielnie kartki, które podczas spaceru wręczyły napotkanym mieszkańcom miasta. Ten dzień ponownie pokazał nam jak wielką moc mają małe czyny. Dzięki pomyślnym relacjom międzyludzkim kształtowanym już od najmłodszych lat możemy osiągnąć wiele- budować pokój, przeciwdziałać nienawiści i nietolerancji.