Wycieczka starszaków na Pocztę w szczytnym celu

W środę 15 stycznia  6-latki odwiedziły Urząd Pocztowy aby wysłać paczki z zebranymi monetami w akcji "Góra Grosza.” Przez całe dwa miesiące przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przynosiły do skarbonek w swych grupach zbierane wspólnie z całymi rodzinami groszówki. Nasze przedszkole systematycznie uczestniczy w akcji „Góra grosza”, która  organizowana przez  Towarzystwo Nasz Dom, pomaga potrzebującym dzieciom. Jest to największa społeczna akcja, dzięki której możemy pokazywać naszym podopiecznym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków i ich rodzin w tym roku udało nam się zebrać 480 zł. Jesteśmy dumni z postaw prospołecznych naszych podopiecznych. Podczas wycieczki na pocztę dzieci mogły obserwować pracę kasjerek, listonoszy, obserwowały też wyposażenie poczty: regały na kartki i czasopisma, półki na listy, skrzynki pocztowe, wagi, pieczątki, worki na listy. Poza tym kilka dni wcześniej do naszego przedszkola zawitał listonosz, który opowiedział nam o swej odpowiedzialnej pracy. Dziękujemy panu listonoszowi za wizytę oraz tacie Wiktora, który pomógł nam dostarczyć na pocztę ciężkie paczki monet. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Góra Grosza.”