WITAJCIE W PRZEDSZKOLU- zdrowie i współpraca międzynarodowa

1 września już za nami, po  długiej przerwie rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Pomimo nieco innych warunków spowodowanych sytuacją epidemiczną, jesteśmy pełni entuzjazmu i żądni nowych przygód. I choć wiele miejsca będziemy w tym roku szkolnym poświęcać kwestiom zdrowia, nie zabraknie innych zajęć, dzięki którym staniemy się odkrywcami, badaczami, artystami i podróżnikami. Realizując różnorodne projekty także międzynarodowe będziemy przywiązywać wagę do szanowania przyrody, wartości i drugiego człowieka. Zgodnie z zaplanowanymi działaniami rozpoczęliśmy działania w ramach projektów eTwinning. Nasze przedszkolaki poprzez projekty „I learn and play in nature” oraz „Eat healthy, live strong” będą zgłębiać wiedzę dotyczącą profilaktyki zdrowotnej, dbałości o przyrodę, zdrowego odżywiania. Wspólne inicjatywy zaplanowane do realizacji z partnerskimi przedszkolami i szkołami z Bułgarii, Grecji, Turcji, Włoch, Chorwacji, Litwy, Wlk. Brytanii mają na celu kształtowanie zachowań sprzyjających utrzymaniu zdrowia -rozumienie znaczenia zdrowego stylu życia, rozumienie znaczenia sportu, zbilansowanej diety, zabawy oraz przebywania na świeżym powietrzu, dbania o higienę ciała, promowanie lokalnych warzyw i owoców na gruncie międzynarodowym, zapoznanie z florą i fauną charakterystyczną dla krajów partnerskich, stosowanie technologii informatycznej, cyfrowej do komunikacji z krajami partnerskimi. Wszystko po to, by dobrze się bawić,  jak najwięcej  nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Międzynarodowa współpraca niesie ze sobą niesamowite korzyści- uczy dzieci tolerancji, kształtuje poczucie przynależności do wspólnoty międzykulturowej, wzbogaca ofertę edukacyjną i tradycyjnie stosowane metody nauczania. Program eTwinning jest nierozerwalnie związany z koncepcją interkulturowości i uświadamia różnorodność  i złożoność społeczeństw. Dotychczas  w jego ramach wykonaliśmy wspólne plakaty, wybraliśmy się na wycieczkę na łono przyrody, posprzątaliśmy najbliższe otoczenie, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.