Anatomia wskazuje, że dużo ruchu potrzebuję

3 tygodnie temu

W tym roku  szkolnym w naszym przedszkolu realizowana jest innowacja pedagogiczna dotycząca zdrowia. Ruch jest nieodzownym elementem poprawiania zdrowia, rozwijania sprawności, nabywania doświadczeń, kształtowania nawyków i postaw a także rozwijania uczuć społecznych i lepszego samopoczucia.  Szeroko pojęte zdrowie- w znaczeniu fizycznym, psychicznym i społecznym, kojarzy się zawsze z prawidłowym rozwojem fizycznym i pełną sprawnością ruchową o krórą należy dbać już od najmłodszych lat. Dlatego też w grupie 5- latków systematycznie odbywają się zajęcia kształtujące prawidłowe nawyki i rozwijające świadomość potrzeby dbania o sferę ruchową, nieodłącznie związaną z naszym organizmem i anatomią. W ramach tych zajęć 14 marca w naszym przedszkolu pojawiła się specjalistka do spraw anatomii, wykładowca AWF w Gorzowie Wlkp. pani Justyna Forjasz. Podczas zajęć z ekspertem przedszkolaki dowiedziały się dlaczego serce jest tak ważne, jak należy o nie dbać, co robić by żyć zdrowo, poznały też  budowę serca oraz skład krwi.  Dzieci wzięły udział w zabawach eksperymentalnych na temat układu krążenia oraz wykonały imponującą pracę plastyczną- system przewodów odpowiedzialnych za transport krwi do serca. To były bardzo pouczające zajęcia.