Bezpieczne p-le

W każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci było, jest i będzie najistotniejszą sprawą. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo naszych dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele a także różnego typu organizacje. Nasze przedszkole realizuje działania w zakresie bezpieczeństwa. Konsekwentnie od  lat podejmujemy działania edukacyjne skierowane do dzieci i rodziców, które  pozwalają na kształtowanie i doskonalenie nawyków związanych z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo.

Procedury bezpieczeństwa

Szczegółowe procedury bezpieczeństwa obowiązujące w przedszkolu są dostępne  dla każdego rodzica u wychowawców grup.

Skrzynka na sygnały

W trosce o bezpieczeństwo naszych podopiecznych  oraz by wzmocnić współpracę między przedszkolem  a rodzicami,  utworzyliśmy w holu przedszkola anonimową skrzynkę na sygnały. Możecie Państwo przekazać w tym miejscu sugestie i wszelkie sygnały dotyczące ewentualnych zagrożeń  w naszym przedszkolu.

Instytucje wspierające

Praca naszego przedszkola opiera się m.in. na współpracy z wieloma instytucjami, wspierającymi  działania psychologiczno-pedagogiczne i wychowawcze. Należą do nich:

• Policja, Straż Pożarna, Pogotowie            tel. 112
  • Poradnia psychologiczno-pedagogiczna   tel. 95 752 26 38
  • Ośrodek Pomocy Społecznej                    tel. 95 752 30 33
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji           tel. 95 752 37 16
  • Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarka
  • Straż Miejska
  • Straż Graniczna
  • Kostrzyńskie Centrum Kultury
  • Biblioteka Publiczna
  • Instytucje i organizacje wspierające edukację ekologiczną- " Park Narodowy "Ujście Warty", Muzeum Twierdzy Kostrzyn nad Odrą
  • Sekcja Sportu Poszerzonego Seelow
  • Bezpieczna szkoła +

- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  tel. 800 12 12 12

- Infolinia dla młodzieży                                                  tel. 116 111

- Infolinia dla dorosłych                                                   tel. 800 100 100

"Bezpieczne przedszkole"

Nasze przedszkole realizuje ogólnopolski program "Bezpieczne przedszkole." W ramach jego realizacji odbywa się szereg cyklicznych zajęć na temat bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego, spotkania z ekspertami, wycieczki, pogadanki, bajkoterapia, arteterapia. Szczegółowe informacje na temat programu są dostepne na stronie internetowej:

"Bezpieczna szkoła +"

Na naszej stronie znajdziecie Państwo również informacje nt. programu Bezpieczna szkoła +.