Świąteczny czas

Grudzień w naszym przedszkolu obfitował w wiele niespodzianek- kultywowanie tradycji, niecodzienni goście- to wszystko sprawiło, iż wszyscy na dobre poczuliśmy magię świąt.

6 grudnia dzieci odwiedził Mikołaj a najstarsze grupy tego dnia uczestniczyły również w Mikołajkach zorganizowanych na Placu Wojska Polskiego. Występ na scenie, wspólny śpiew kolędy a także inne atrakcje sprawiły dzieciom niezwykłą przyjemność. 14 grudnia po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu chór z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. "Poranek z kolędą" upłynął nam wyjątkowo. Uroczyste stroje przedszkolaków, śpiew tradycyjnych kolęd i pastorałek nie tylko zintegrował pokolenia ale stanowił wspaniały wstęp do Wigilii, która odbyła się 19 grudnia. Rozmowy na temat tradycji, kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, wzajemne życzenia, wigilijne potrawy- tak podniosłe chwile, które wspólnie przeżyliśmy nie tylko utrwaliły dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje. Naszym podopiecznym, ich rodzicom, rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom miasta życzymy zdrowych, wesołych świąt.