Nasza paka dla psiaka

W naszym przedszkolu  trwa zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich. Nasze przedszkolaki w związku z panującą jesienią oraz  zbliżającą się zimą dostrzegły konieczność pomocy czworonogom. Troska i poszanowanie zwierząt jest jednym z celów wychowania przedszkolnego, dlatego też nauczyciele ze wszystkich grup wiekowych przeprowadzili pogadanki na temat pomocy zwierzętom w przetrwaniu zimy. Nasi podopieczni obejrzeli też prezentację o życiu zwierząt w schroniskach oraz dowiedzieli się kim jest wolontariusz. Potrzeba pomocy pojawiła się bardzo szybko- wspólnie wykonaliśmy plakat, zachęcający do uczestnictwa w naszej zbiórce. Do 8 listopada w naszym przedszkolu zbierane będą: koce, ręczniki, karma dla zwierząt, smakołyki, obroże, smycze, zabawki.  Zebrane dary przekażemy osobiście podczas wycieczki do schroniska. Spotkanie z jego pracownikami oraz mieszkańcami będzie najlepszą lekcją wrażliwości, rozwijania poczucia odpowiedzialności za bezbronne zwierzęta. Poprzez takie akcje charytatywne pragniemy kształtować w dzieciach odpowiednie, humanitarne podejście do zwierząt.