Kwiecień pełen spotkań

rok temu

W kwietniu w naszym przedszkolu odbyły się liczne spotkania. Realizując tematykę poświęconą ochronie Ziemi zaprosiliśmy w nasze progi eksperta w tej dziedzinie- edukatora przyrody, leśniczego pana Macieja Kmitę. Nasz gość zapoznał dzieci z pracą leśnika, przypomniał zasady obowiązujące w lesie, opowiedział o mieszkańcach lasu oraz o niebezpieczeństwach, jakie mogą być spowodowane działaniem człowieka. Ponadto w grupie 4- latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, również poświęcone ochronie przyrody. Dzieci w towarzystwie rodziców wysłuchały opowiadania, wzięły udział w zabawach naśladowczych i muzycznych oraz wykonały planetę Ziemię przy użyciu papierowych talerzyków.

Ponadto do naszego przedszkola zawitały dzieci z koła teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z  panią Dorotą Rozalik, by po raz kolejny zaprezentować nam ciekawą inscenizację. Tym razem dzieci z grup 5 i 6- latków obejrzały przedstawienie pt. „Wiosna.” Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odegrali swoje role a przyszli absolwenci przedszkola mieli okazję integracji z przyszłym środowiskiem szkolnym.

Kolejne spotkania wywarły na dzieciach nie mniejsze  wrażenie- 20 kwietnia odwiedzili nas bowiem przedstawiciele Komisariatu Policji w naszym mieście. Młodsze aspirantki Kinga Przybył oraz Justyna Gniady w towarzystwie aspiranta sztabowego Grzegorza Olszewskiego opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie. Specjalnie przygotowane na tę okoliczność przejście dla pieszych wraz ze znakami drogowymi pozwoliło przedszkolakom praktycznie utrwalić zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Wielość rekwizytów, możliwość wcielenia się w rolę policjanta oraz pobierania odcisków palców było dla wszystkich nie lada atrakcją. Jeszcze w kwietniu w grupach 3- latków oraz 6- latków gościliśmy absolwentki przedszkola- Agnieszka, Hania i Wiktoria przeczytały naszym podopiecznym ciekawe bajki oraz opowiedziały o swych wspomnieniach z przedszkola. To był miesiąc bogaty w pozytywne emocje!