Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 1 "Pod Topolą"
Menu
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
 
 
Wydarzenia

7 czerwca dzieci ze starszych grup wiekowych wybrały się na wycieczkę do teatru. Koncert zespołu artystycznego "Buziaki" był dla wszystkich niesamowitym widowiskiem. Zapraszamy do galerii zdjęć.

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-08 13:19:24

 3 czerwca w słoneczne, piątkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym aby radośnie obchodzić Dzień Dziecka. Święto wszystkich dzieci rozpoczęły wspólne tańce i zabawy przy muzyce, po których poszczególne grupy wzięły udział w zawodach sportowych. Dzieci bawiły się świetnie, każdemu dopisywał wyśmienity humor. Na wszystkie przedszkolakai czekała tego dnia niecodzienna niespodzianka- zamki dmuchane. Dzieci z zapałem i radością skakały na zamkach, po czym z przyjemnością udały się na kiełbaski z grilla.  Był to dzień pełen uśmiechu i niezpomnianych wrażeń. Zapraszamy do galerii zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-06-07 13:04:27

13 stycznia nasze przedszkolaki bawiły się na balu karnawałowym. Tego dnia w przedszkolu pojawiły się liczne postecie z bajek, stroje dzieci były wyjątkowe- aż trudno było rozpoznać, kto kryje się za przebraniem, maską. Od samego rana rozbrzmiewała wesoła muzyka a wystrój sal porwał wszystkich do tańca. Ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w naszej pamięci, tradycyjnie już dzieci wzięły udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Zapraszamy do galerii zdjęć:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2022-01-13 10:50:02

Grudzień to szczególny miesiąc, pełen niezwykłych chwil. I choć jeszcze w tym roku wyglądał w naszym przedszkolu nieco inaczej to nie zabrakło tradycyjnych elementów, które wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój. Już na początku grudnia dzieci odwiedził Mikołaj, który wręczył prezenty i z przyjemnością wysłuchał śpiewu piosenek i recytacji wierszy. Nasze przedszkolaki oczekując na święta zapoznawały się z tradycjami- własnoręcznie dekorowały pierniczki, ozdabiały bombki, którymi udekorowały choinki. Co dzień w przedszkolu słychać było też tradycyjne kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. 21 grudnia odbyło się kolędowanie, łamanie opłatkiem, składanie życzeń,  po których przedszkolaki zasiadły do świątecznego obiadu. Wszystkie tradycje przeżyliśmy wspólnie, chcąc umacniać więzi międzyludzkie i poczucie wspólnoty. Co więcej chcieliśmy podzielić się nimi z innymi- przesłaliśmy więc najlepsze świąteczne życzenia przyjaciołom przedszkola z Polski i z zagranicy. Dzieci ponownie samodzielnie wykonały kartki cyfrowe w programie Paint. Zostały one  przesłane drogą internetową wraz z fotografiami, które uchwyciły te wyjątkowe chwile- do odległych zakątków Europy.

Naszym podopiecznym, ich rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom miasta życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-12-22 12:07:04

         W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole podjęło się realizacji kolejnych  projektów międzynarodowych. Wspólnie z partnerami z Turcji, Francji i Rumunii podjęliśmy szereg działań mających na celu celebrowanie ustanowionego 26 września międzynarodowego święta- Europejskiego Dnia Języków Obcych. Ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku święto ma na celu zachęcenie wszystkich Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy. Z okazji tego święta na całym kontynencie organizowane są liczne imprezy i spotkania.  Dlatego też wspólnie z nauczycielami z innych krajów zdecydowaliśmy się zorganizować nietypowe zajęcia z dziećmi. W grupie 6- latków dzieci bardzo entuzjastycznie podeszły do proponowanych aktywności. Cały okres współpracy upłynął nam na rozwijaniu kompetencji językowych- dzieci wspólnie wykonały logo projektu oraz kartki z pozdrowieniami dla partnerów projektu, które osobiście wysłaliśmy do dalekiej Turcji, Rumunii, Francji oraz Polski podczas wycieczki na Pocztę. Poza tym wykonaliśmy wordwall- ścianę słów, zawierającą codzienne zwroty w języku polskim i angielskim, które z zaangażowaniem wymawiali w języku angielskim nasi podopieczni oraz

zaśpiewaliśmy piosenkę „Old Mac Donald had a farm”, która znalazła się na platformie twinspace. 6-latki wzięły również udział w spotkaniu online z grupą 5- latków z Turcji- widok dzieci z tak odległego kraju oraz konieczność porozumiewania się w języku angielskim okazał się być dla wielu zaskakujący. Dzięki temu wzrosła motywacja dzieci do nauki języka angielskiego, który pozwala komunikować się z ludźmi z wielu zakątków świata.       

W trakcie trwania projektu nasze przedszkolaki miały również okazję  używać najnowszych technologii, obserwować zaprzyjaźnione przedszkolaki za pośrednictwem internetu, tableta, telefonu, nagrywać własne występy i oglądać je w przestrzeni twinspace. Dzieci dowiedziały się, że języki obce można poznawać na wiele ciekawych sposobów. Z pewnością wzrosła w nich motywacja do nauki języków obcych jak również świadomość równości praw wszystkich ludzi niezależnie od miejsca zamieszkania. Nasze przedszkolaki z niecierpliwieniem oczekiwały listów zwrotnych zawierających fotografie odległej Turcji, Rumunii i Francji, które w końcu dostarczył nam nasz drogi listonosz- to była dla nas fascynująca przygoda.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-10-22 13:10:31

      Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas bogaty w tradycje i pielęgnowany w naszych domach od pokoleń. W tym roku szkolnym z uwagi na sytuację epidemiczą w kraju uroczystość Wigilii wyglądała w naszym przedszkolu inaczej. Tradycyjne kolędowanie z seniorami wszystkich przedszkolaków musiało zostać zastąpione śpiewaniem kolęd w zaciszu poszczególnych grup. Pomimo panujących warunków wszystkie dzieci zasiadły do wigilijnego obiadu w swoich grupach i choć nie mogliśmy wyjątkowo   podzielić się  opłatkiem to wiele miejsca wtym dniu poświęcono zwyczajom i tradycjom świątecznym.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-26 19:49:42

       W tym roku szkolnym po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich. Pomimo aktualnych warunków, nasze przedszkolaki z zaangażowaniem swoim i rodziców hojnie obdarowały mieszkające w schronisku zwierzęta. Liczne zabawki, karmy, koce, legowiska i smakołyki tym razem czworonogom dostarczyły nauczycielki, które z wykonanymi przez dzieci rysunkami przekazały pracownikom schroniska zebrane dary. Przy okazji zbiórki dzieci dowiedziały  się w jaki sposób psy dostają się do schroniska oraz wymieniały się doświadczeniami  jak należy odpowiedzialnie opiekować się własnymi zwierzętami. Celem naszej akcji  było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz konieczność niesienia pomocy skrzywdzonym i bezbronnym zwierzętom.  Dziękujemy rodzicom wszystkich przedszkolaków za zaangażowanie w zbiórkę darów dla zwierzaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2021-01-26 19:48:28

       1 września już za nami, po  długiej przerwie rozpoczynamy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Pomimo nieco innych warunków spowodowanych sytuacją epidemiczną, jesteśmy pełni entuzjazmu i żądni nowych przygód. I choć wiele miejsca będziemy w tym roku szkolnym poświęcać kwestiom zdrowia, nie zabraknie innych zajęć, dzięki którym staniemy się odkrywcami, badaczami, artystami i podróżnikami. Realizując różnorodne projekty także międzynarodowe będziemy przywiązywać wagę do szanowania przyrody, wartości i drugiego człowieka. Zgodnie z zaplanowanymi działaniami rozpoczęliśmy działania w ramach projektów eTwinning. Nasze przedszkolaki poprzez projekty „I learn and play in nature” oraz „Eat healthy, live strong” będą zgłębiać wiedzę dotyczącą profilaktyki zdrowotnej, dbałości o przyrodę, zdrowego odżywiania. Wspólne inicjatywy zaplanowane do realizacji z partnerskimi przedszkolami i szkołami z Bułgarii, Grecji, Turcji, Włoch, Chorwacji, Litwy, Wlk. Brytanii mają na celu kształtowanie zachowań sprzyjających utrzymaniu zdrowia -rozumienie znaczenia zdrowego stylu życia, rozumienie znaczenia sportu, zbilansowanej diety, zabawy oraz przebywania na świeżym powietrzu, dbania o higienę ciała, promowanie lokalnych warzyw i owoców na gruncie międzynarodowym, zapoznanie z florą i fauną charakterystyczną dla krajów partnerskich, stosowanie technologii informatycznej, cyfrowej do komunikacji z krajami partnerskimi. Wszystko po to, by dobrze się bawić,  jak najwięcej  nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane. Międzynarodowa współpraca niesie ze sobą niesamowite korzyści- uczy dzieci tolerancji, kształtuje poczucie przynależności do wspólnoty międzykulturowej, wzbogaca ofertę edukacyjną i tradycyjnie stosowane metody nauczania. Program eTwinning jest nierozerwalnie związany z koncepcją interkulturowości i uświadamia różnorodność  i złożoność społeczeństw. Dotychczas  w jego ramach wykonaliśmy wspólne plakaty, wybraliśmy się na wycieczkę na łono przyrody, posprzątaliśmy najbliższe otoczenie, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-09-22 08:18:12

W dniach 21- 24  stycznia w naszym przedszkolu odbyły się wspaniałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przygotowały programy artystyczne pełne piosenek, tańców i wierszy, poprzez które mogły wyrazić przybyłym gościom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Wszystkie spotkania upłynęły nam w  bardzo miłej atmosferze a na twarzach naszych gości nie raz malowało się wzruszenie. Na koniec występów dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Wszyscy obecni bawili się wspólnie przy muzyce, nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć. To były prawdziwie emocjonujące chwile. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-23 14:51:24

         W środę 15 stycznia  6-latki odwiedziły Urząd Pocztowy aby wysłać paczki z zebranymi monetami w akcji "Góra Grosza.” Przez całe dwa miesiące przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przynosiły do skarbonek w swych grupach zbierane wspólnie z całymi rodzinami groszówki. Nasze przedszkole systematycznie uczestniczy w akcji „Góra grosza”, która  organizowana przez  Towarzystwo Nasz Dom, pomaga potrzebującym dzieciom. Jest to największa społeczna akcja, dzięki której możemy pokazywać naszym podopiecznym jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków i ich rodzin w tym roku udało nam się zebrać 480 zł. Jesteśmy dumni z postaw prospołecznych naszych podopiecznych. Podczas wycieczki na pocztę dzieci mogły obserwować pracę kasjerek, listonoszy, obserwowały też wyposażenie poczty: regały na kartki i czasopisma, półki na listy, skrzynki pocztowe, wagi, pieczątki, worki na listy. Poza tym kilka dni wcześniej do naszego przedszkola zawitał listonosz, który opowiedział nam o swej odpowiedzialnej pracy. Dziękujemy panu listonoszowi za wizytę oraz tacie Wiktora, który pomógł nam dostarczyć na pocztę ciężkie paczki monet. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej akcji „Góra Grosza.”

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-01-15 15:46:11