Kontakt
Przedszkole Miejskie nr 1 "Pod Topolą"

Eat healthy, live strong

       Projekt Etwinning realizowany w roku szkolnym 2020/2021 w grupie 5- latków, opracowany we współpracy z partnerami z Turcji, Rumunii, Wlk. Brytanii, Słowacji, Niemiec.

      W ramach zaplanowanych działań nasze przedszkolaki wykonały wspólnie logo projektu, wykonały flagi krajów partnerskich, wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych, by poznac walory regionalnych owoców i warzyw, przygotowały codzienne, zdrowe menu, wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk oraz Swiatowego Dnia Żywności, wykonały plakat nt. "Mówię NIE niezdrowej żywności"- porównanie zdrowej i niezdrowej żywności, uprawiały sport o każdej porze roku, poznały tradycyjne dania z krajów partnerskich oraz wykonały samodzielnie dania zaproponowane przez partnerów z Turcji.

     Pośród celów programu znalazło się zrozumienie przez dzieci znaczenia zdrowego stylu życia, sportu, zbilansowanej diety, zabawy oraz przebywania na świeżym powietrzu dla naszego zdrowia, kształtowanie zachowań sprzyjających utrzymaniu zdrowia, dbanie o higienę ciała oraz promowanie lokalnych warzyw i owoców na gruncie międzynarodowym, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznanie technologii informatycznych i cyfrowych oraz stosowanie technologii informatycznej i cyfrowej podczas zajęć oraz wymiany doświadczeń z partnerami projektu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:)