Magiczny czas

Grudzień to szczególny miesiąc, pełen niezwykłych chwil. I choć jeszcze w tym roku wyglądał w naszym przedszkolu nieco inaczej to nie zabrakło tradycyjnych elementów, które wprowadziły nas wszystkich w świąteczny nastrój. Już na początku grudnia dzieci odwiedził Mikołaj, który wręczył prezenty i z przyjemnością wysłuchał śpiewu piosenek i recytacji wierszy. Nasze przedszkolaki oczekując na święta zapoznawały się z tradycjami- własnoręcznie dekorowały pierniczki, ozdabiały bombki, którymi udekorowały choinki. Co dzień w przedszkolu słychać było też tradycyjne kolędy, pastorałki i świąteczne piosenki. 21 grudnia odbyło się kolędowanie, łamanie opłatkiem, składanie życzeń,  po których przedszkolaki zasiadły do świątecznego obiadu. Wszystkie tradycje przeżyliśmy wspólnie, chcąc umacniać więzi międzyludzkie i poczucie wspólnoty. Co więcej chcieliśmy podzielić się nimi z innymi- przesłaliśmy więc najlepsze świąteczne życzenia przyjaciołom przedszkola z Polski i z zagranicy. Dzieci ponownie samodzielnie wykonały kartki cyfrowe w programie Paint. Zostały one  przesłane drogą internetową wraz z fotografiami, które uchwyciły te wyjątkowe chwile- do odległych zakątków Europy.

Naszym podopiecznym, ich rodzinom oraz wszystkim mieszkańcom miasta życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!!!