Zajęcia otwarte dla rodziców

rok temu

W kwietniu w naszym przedszkolu w grupach 5 i 6- latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyka zajęć dotyczyła Wielkanocy oraz była pełna zabaw rytmicznych, muzycznych i plastycznych. Podczas zajęć dzieci poznały nowe zagadnienia w towarzystwie rodziców, którzy dość licznie przybyli do przedszkola. Nasi goście równie aktywnie jak dzieci uczestniczyli w proponowanych zabawach. Zajęcia otwarte w każdej grupie były bardzo udane- w ich czasie przedszkolaki poznały też nowe słownictwo dotyczące Wielkanocy w języku angielskim, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych, z elementami dramy, wykonały prace plastyczne. Wszystkim towarzyszył wyśmienity humor- to była świetna zabawa, która dała dzieciom i rodzicom mnóstwo radości.

Zajęcia otwarte to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, która daje możliwość zaobserwowania wielu wartościowych rzeczy, takich jak relacje rówieśnicze, relacje dzieci z wychowawcą oraz z rodzicami. Poza tym, że stanowią one źródło ogromnej wiedzy o dziecku to są najlepszym sposobem integracji.