MOVE week 2023

Logo projektu:     https://images.dlaprzedszkoli.eu/pm1kostrzyn/movce.jpg

MOVE Week jest częścią kampanii Now We MOVE prowadzonej przez International Sport and Culture Association. Projekt ten obchodzony jest na całym świecie i od pierwszej edycji zgromadził ponad 4 miliony uczestników, stając się jednym z największych wydarzeń sportowych na świecie. Celem inicjatywy jest promowanie korzyści wynikających z regularnej aktywności fizycznej, a udział w wydarzeniu pomaga zwiększyć świadomość i gotowość całej społeczności szkolnej i przedszkolnej do uprawiania ruchu jako stałego elementu codzienności.

W ramach projektu realizowaliśmy:

"Plan Aktywnych Przerw" przygotowany przez Akademię Krokieta i Lamy – filmy „Rytmiczne figury geometryczne”, „Poranny rozruch”, „Trening gracza – ruchowa kostka”, „Kostka ruchowa Super M”, „A kiedy nikt nie patrzy…Tajemnice ula”, tańce, ćwiczenia z różnymi przyborami, treningi przygotowujące do Polsko- Niemieckiej Olimpiady Sportowej w Strausbergu, zabawy ruchowe i tory przeszkód, zabawy w maskach na świeżym powietrzu w parku, ćwiczenia wykorzystując elementy jogi, zabawy w maskach.

Wzięliśmy udział:

-w Polsko-Niemieckiej Olimpiadzie sportowej  "Od juniora do seniora", zorganizowanej przez MOSiR w Kostrzynie nad Odrą

-w Dniu Sportu na terenie przedszkola.

Pod hasłem „Gimnastyka dobra sprawa dla nas wszystkich to zabawa” przedszkolaki uczestniczyły w różnych formach ruchu. Czas ten był pełen atrakcji i aktywności fizycznych. Cel został osiągnięty, wszyscy byli zadowoleni  i naładowani pozytywnymi emocjami. Inicjatywa pozwoliła na promocję aktywnego wypoczynku, rekreacji ruchowej i relaksu.

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie, dlatego przez cały rok chętnie jako placówka będziemy przystępować do akcji/projektów mających na celu promowanie aktywności fizycznej.

#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu @V4sport.Fundacja @AkademiaKrokietaiLamy