Nasza paka dla psiaka

W tym roku szkolnym po raz kolejny zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Ługach Górzyckich. Pomimo aktualnych warunków, nasze przedszkolaki z zaangażowaniem swoim i rodziców hojnie obdarowały mieszkające w schronisku zwierzęta. Liczne zabawki, karmy, koce, legowiska i smakołyki tym razem czworonogom dostarczyły nauczycielki, które z wykonanymi przez dzieci rysunkami przekazały pracownikom schroniska zebrane dary. Przy okazji zbiórki dzieci dowiedziały  się w jaki sposób psy dostają się do schroniska oraz wymieniały się doświadczeniami  jak należy odpowiedzialnie opiekować się własnymi zwierzętami. Celem naszej akcji  było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz konieczność niesienia pomocy skrzywdzonym i bezbronnym zwierzętom.  Dziękujemy rodzicom wszystkich przedszkolaków za zaangażowanie w zbiórkę darów dla zwierzaków.