Wielkie zwycięstwo w Strausbergu

rok temu

Dnia 24 czerwca 2022 r reprezentacja dzieci z grupy 6- latków wzięła udział w XXI Polsko-Niemieckiej Olimpiadzie Przedszkoli Powiatu Märkisch-Oderland w Strausbergu. Na wielkim stadionie spotkały się 23 drużyny z Polski i Niemiec by rywalizować o medale i puchar w siedmiu dyscyplinach sportowych. Jako, że reprezentacja naszego przedszkola zwyciężyła na poprzedniej spartakiadzie, tym razem wzięła udział w ceremonii otwarcia olimpiady. Symboliczny moment- pochód z flagą oraz  zapalenie olimpijskiego znicza  było dla naszej drużyny niesamowitym przeżyciem. Nasza drużyna powadziła również rozgrzewkę taneczną, porywając wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Zaraz po niej drużyny stanęły do sportowej rywalizacji- walka była zacięta i emocjonująca a konkurencje sportowe wymagały od przedszkolaków zwinności, sprytu oraz umiejętności pracy zespołowej. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników było bardzo emocjonujące- długo czekaliśmy na wywołanie naszej drużyny, aż w końcu nadeszła ta chwila- nasz reprezentacja wywalczyła 1 miejsce, po raz drugi stając się zwycięzcami letniej olimpiady. Łzy szczęścia pojawiły się na twarzach dzieci oraz towarzyszących nam rodziców. To był niesamowity dzień, pełen wrażeń. Do przedszkola powróciliśmy z wielkim pucharem, medalami i upominkami dla zawodników.