OPOWIEM CI BAJKĘ

rok temu

Nasze przedszkole realizuje w tym roku szkolnym „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach zaplanowanych działań w październiku i listopadzie odbyło się wiele atrakcyjnych zajęć. Dzieci z grup 5 i 4- latków wzięły udział w lekcjach bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej- poszerzając swą wiedzę na temat zawodu bibliotekarza, zbioru biblioteki oraz pracowni robotyki. Ponadto 5- latki uczestniczyły też w spotkaniu autorskim z twórcą audiooboków dla dzieci, panem Władysławem Wróblewskim. Nagrane w polskiej i ukraińskiej wersji językowej „Przygody myszy Matyldy” wywarły na dzieciach duże wrażenie. W tym czasie mięliśmy również przyjemność gościć absolwenta naszego przedszkola, który jako uczeń Szkoły Podstawowej, przeczytał przedszkolakom zbiór wierszy.  4 listopada obchodziliśmy we wszystkich grupach „Dzień postaci z bajek” a jeszcze w listopadzie zorganizowaliśmy międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Opowiem Ci bajkę.” Do naszego przedszkola napłynęło 38 niesamowitych prac, które do swojego wykonania zaangażowały całe rodziny. Poza autorami, którymi były przedszkolaki z PM 1 „Pod Topolą”, PM 3 „Ekoludki”, PM 4 „Bajka”, Niepublicznego Przedszkola „Stonoga”, Przedszkola Niepublicznego nr 1 „Mali Europejczycy” mieliśmy licznych współautorów, redaktorów, ilustratorów- a byli nimi rodzice, rodzeństwo a nawet dziadkowie. Właśnie dlatego postanowiliśmy aby uroczystego wręczenia nagród dokonać w miejscu najbliższym książce czyli w  Miejskiej Bibliotece Publicznej. 25 listopada o godzinie 16 do naszej kostrzyńskiej biblioteki przybyli mali autorzy w towarzystwie dumnych rodziców. Dzieci odebrały zasłużone nagrody oraz mogły obejrzeć wystawę swych prac. Książki pozostaną tam jeszcze przez tydzień- zapraszamy wszystkich chętnych do podziwiania wystawy. Nagrody książkowe zostały ufundowane w ramach realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.” Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz bibliotekarzom za umożliwienie przeprowadzenia tej uroczystości oraz wystawy prac pokonkursowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025